title: "D.A.S. Audio VANTEC 20A Active Curved Source Class D Bi-Amplified High Output Line Array"
brand: "das audio"
price: "HK$40335"
in_stock: true
category: "Das Audio"
url: https://www.desertcart.hk/products/145221838-d-a-s-audio-vantec-20a-active-curved-source-class
store_origin: HK
region: Hong Kong
---
# D.A.S. Audio VANTEC 20A Active Curved Source Class D Bi-Amplified High Output Line Array
**Brand:** das audio
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** D.A.S. Audio VANTEC 20A Active Curved Source Class D Bi-Amplified High Output Line Array by das audio
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- das audio enthusiasts
## Why This Product
- Trusted das audio brand quality
## Description
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B07QMGYPJQ |
| Best Sellers Rank | #227,662 in Musical Instruments ( See Top 100 in Musical Instruments ) #572 in Powered Speaker Cabinets #69,789 in Music Recording Equipment |
| Compatible Devices | Desktop, Laptop, MP3 Player, Projector, Smartphone, Tablet, Television |
| Customer Reviews | 3.5 3.5 out of 5 stars (2) |
| Date First Available | April 13, 2019 |
| Item Weight | 62.3 pounds |
| Power Source | Corded Electric |
| Product Dimensions | 27.95 x 19.29 x 16.54 inches |
| Speaker Amplification Type | Active |
| Wattage | 1500 watts |
## Images
## Frequently Bought Together