title: "Titanium High Polished Curb Chain Link - (18\" x 3mm) - 18TMCH276"
brand: "ja titanium chains"
price: "HK$480"
in_stock: true
category: "Jewelry"
store_origin: HK
region: Hong Kong
---
# Titanium High Polished Curb Chain Link - (18" x 3mm) - 18TMCH276
**Brand:** ja titanium chains
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Titanium High Polished Curb Chain Link - (18" x 3mm) - 18TMCH276 by ja titanium chains
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- ja titanium chains enthusiasts
## Why This Product
- Trusted ja titanium chains brand quality
## Description
Style # 18TMCH276-TY0 Titanium High Polished Curb Chain Link- (18" x 3mm) The entire chain is made of titanium EXCEPT for the jump ring & clasp(316L stainless steel) The titanium aloy consists of 90% titanium, 6% aluminum and 4%vanadium. Weigth: 3.9 grams