title: "Lokar TC-1000HT48 48\" Hi-Tech Throttle Cable Kit"
price: "HK$1419"
in_stock: true
url: https://www.desertcart.hk/products/327523860-lokar-tc-1000ht48-48-hi-tech-throttle-cable-kit
store_origin: HK
region: Hong Kong
---
# Lokar TC-1000HT48 48" Hi-Tech Throttle Cable Kit
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Lokar TC-1000HT48 48" Hi-Tech Throttle Cable Kit
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- Customers looking for quality international products
## Description
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B0006HOOEU |
| Best Sellers Rank | #1,187,019 in Automotive ( See Top 100 in Automotive ) #408 in Automotive Replacement Accelerator Cables |