title: "ONDULEUR APC BR1200G-FR"
brand: "apc deutschland gmbh"
price: "HK$8935"
in_stock: true
category: "Accessory"
url: https://www.desertcart.hk/products/58450342-onduleur-apc-br1200g-fr
store_origin: HK
region: Hong Kong
---
# ONDULEUR APC BR1200G-FR
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** ONDULEUR APC BR1200G-FR by apc deutschland gmbh
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- apc deutschland gmbh enthusiasts
## Why This Product
- Trusted apc deutschland gmbh brand quality
## Description
Quantity:1, Technology:Lead Acid, Recharge Time:8 hours, Run Time (Up To):3 min at full load, Height:30.2 cm, Weight:13.4 kg, Depth:38.1 cm, Width:11.2 cm, Shipping Height:38.1 cm, Shipping Weight:13.8 kg, Shipping Depth:48.3 cm, Shipping Width:22.9 cm, Sound Emission:45 dBA, Min Operating Temperature:0 °C, Max Operating Temperature:40 °C, Humidity Range Operating:0 - 95%, Features:Audible alarm, LCD display, Equipment Protection Value:150000 US Dollars, Cables Included:1 x power cable - integrated - 1.8 m ¦ 1 x USB cable - external, Compliant Standards:TUV, NOM, UL 1449, FCC Part 15 B, FCC Part 68, RoHS, REACH, Input Voltage Range:AC 88 - 139 V, Power Output Connectors Details:5 x power NEMA 5-15 ( surge ) ¦ 5 x power NEMA 5-15 ( UPS and surge ), Output Waveform:Stepped approximation to a sinewave, Surge Energy Rating:355 Joules, Input Voltage:AC 120 V, Dataline Surge Protection:Network - RJ-45 ¦ Cable TV/satellite/antenna, Power Capacity:865 Watt / 1500 VA, Frequency Provided:50/60 Hz, Surge Suppression:Yes, Input Connectors:Power NEMA 5-15, Output Voltage:AC 120 V 50/60 Hz, Frequency Required:50/60 Hz, Software Included:Drivers & Utilities