title: "CANBUS 7443 7444NA Switchback LED Bulbs"
brand: "auxito"
price: "HK$434"
in_stock: true
reviews_count: 13
category: "Auxito"
url: https://www.desertcart.hk/products/629099598-canbus-7443-7444na-switchback-led-bulbs
store_origin: HK
region: Hong Kong
---
**Brand:** auxito
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🚗 Light Up Your Drive, Stand Out Everywhere!
## Quick Answers
- **What is this?** CANBUS 7443 7444NA Switchback LED Bulbs by auxito
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- auxito enthusiasts
## Why This Product
- Trusted auxito brand quality
## Description
Buy AUXITO CANBUS 7443 7444NA Switchback LED Bulbs with Built-in Resistor Anti Hyper Flash 7443A 7444NAK T20 Dual Color Amber Turn Signal Lights and White DRL/Parking Lights, Pack of 2: Parking Lights - desertcart.com ✓ FREE DELIVERY possible on eligible purchases
## Features
- 50,000 Hours Lifespan: Whole aviation aluminum body and 12,000RPM turbo cool fan that diverts heat away from the light's critical components, our 7443A led switchback turn signal light bulbs offer 50000hr lifetime, reducing the need for frequent replacements.
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B0D2HL5TMN |
| Auto Part Position | Front |
| Automotive Fit Type | Vehicle Specific Fit |
| Best Sellers Rank | #88 in Automotive ( See Top 100 in Automotive ) #1 in Automotive Parking Bulbs |
| Brand Name | AUXITO |
| Brightness | 4000 Lumen |
| Color | Amber/White |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (35,279) |
| Fit Type | Vehicle Specific Fit |
| Included Components | 7443 switchback led turn signal light bulbs |
| Item Type Name | 7443 led bulb |
| Light Output Maximum | 4000 Lumens |
| Light Source Type | LED |
| Manufacturer | AUXITO |
| Manufacturer Part Number | AUXITO-US4KP107443WY20702 |
| Manufacturer Warranty Description | 1 YEAR FROM PURCHASE |
| Model Number | 7443 |
| OEM Equivalent Part Number | 7443/7444NA |
| Operating Life | 50000 Hours |
| Package Quantity | 1 |
| Specific Uses For Product | Turn signal lights, parking lights, daytime running light(DRL) |
| Unit Count | 2.0 Count |
## Product Details
- **Brightness:** 4000 Lumen
- **Item Package Quantity:** 1
- **Light Source Type:** LED
## Images
## Available Options
This product comes in different **Color, Size** options.
## Questions & Answers
**Q: The bulbs hyper flash or have an error warning on dashboard, how do i fix it?**
A: Load resistors may be required to solve the issue, you can search "50w 6ohm load resistors" on Amazon, or reach us for them.
**Q: What if it can't switch color or the white/amber light can't turn on?**
**Q: Amazon says it fit, but actually no, how do I do?**
**Q: After installing, the Bluetooth works but not android auto, why?**
**Q: One of my bulbs is defective, can I get a replacement?**
## Customer Reviews
### ⭐⭐⭐⭐⭐ Twice as bright as originals
*by B***Y on February 28, 2026*
### ⭐⭐⭐⭐⭐ Beautiful and bright LED
*by A***N on March 31, 2026*
### ⭐⭐⭐⭐⭐ Great bulb
*by R***A on March 22, 2026*
## Frequently Bought Together
- AUXITO CANBUS 7443 7444NA Switchback LED Bulbs with Built-in Resistor Anti Hyper Flash 7443A 7444NAK T20 Dual Color Amber Turn Signal Lights and White DRL/Parking Lights, Pack of 2